די סי סי - DCC
search
כניסת לקוחותהרשמה לאתר
 

תקשורת סיב-אופטית
 
כבלים סיב אופטיים LD
LD: כבלים מרובי צנוריות
כבלים המכילים מספר צינוריות מחומר פלאסטי ובתוכן בין 2 ל- 24 סיבים. מבנה זה מאפשר אריזת מספר רב של סיבים בכבל בודד תוך כדי הענקת הגנה אופטימאלית לסיבים מפני כוחות חיצוניים ותנאי סביבה קיצוניים. מירב הכבילה הסיבאופטית בעולם מבוססת על כבלים מסוג זה. קיימות אופציות מבנה רבות המאפשרות להתאים את הכבלים לתנאי התקנה ושימוש מגוונים ביותר.
כבלים סיב אופטיים SL
SL: כבלי צנורית מרכזית
כבלים בהם הסיבים מצויים בצנורית פלאסטית אחת הנמצאת במרכז הכבל. מספר הסיבים הוא בין 2 ל- 24. אלמנטי חיזוק והגנה שונים נמצאים מסביב לצנורית המרכזית. מבנה כבלים אלה קומפקטי ומיועד בדרך כלל להתקנות בהן מספר הסיבים הנדרש הוא קטן, למשל בתשתיות קמפוסים וברשת הסיבים עד הבית - FTTH.
כבלים סיב אופטיים MT
MT: כבלי סיבים בצפוי הדוק
כבלים בהם הסיבים מצופים בציפוי פלאסטי הדוק בקוטר תקני של 0.9 מ"מ. הכבלים מאופיינים בגמישות רבה יחסית לכבלים מבוססי צנוריות ועל כן משמשים בעיקר להתקנות פנים. מספר הסיבים מגיע עד 144. קיימים כבלים עם אטימה כנגד חדירת מים המאפשרים את התקנתם גם בתנאי חוץ.
כבלים סיב אופטיים FT
FT: כבלים לנשיפה ב- Micro-Ducts
כבלים אלה מיועדים לנשיפה לתוך צנורות מפלאסטיק קשיח המעניקים לכבלים הגנה מירבית מפני פגיעות חיצוניות. משום כך כבלים אלה כוללים הגנה מכנית מינימאלית, משקלם נמוך וקוטרם קטן. מספר צנורות הגנה מותקנות באדמה והכבלים ננשפים לתוכם על פי הצורך המתגבר בתשתיות תקשורת סיבאופטיות.
כבלים סיב אופטיים HC
HC: כבלי Bow-tie ל- FTTH
כבלים קלים, קטנים וגמישים להתקנות פנים בעיקר ברשתות סיב-עד-הבית (FTTH). הכבלים מכילים מסיב אחד עד ארבעה וניתנים להשחלה בצנרת ביתית אפילו במקביל ויחד עם תשתית החשמל הביתית. הכבלים זמינים עם אלמנטי חוזק חצי קשיחים (להשחלה בצנרת), אלמנטי חוזק גמישים להתקנה על הטיח ואף בצמוד לתייל נושא לכבילה תלוייה למרחקים קצרים. מבנה Bow-tie (עניבת פרפר) מאפשר פתיחת הכבל וחשיפת הסיבים ללא שימוש בכלי כלשהו.
כבלים סיב אופטיים ADSS
AD: כבלים דיאלקטריים לתליה אווירית - ADSS
כבלים לתלייה אווירית שאינם כוללים כל אלמנט מתכתי. אלמנטי החיזוק של כבלים אלה הם בדרך כלל סיבי אראמיד - חומר פולימרי חזק ביותר אך קל. בשל המבנה הדיאלקטרי (נטול מתכת) ניתן לתלות כבלים אלה גם בצמוד לכבלי חשמל. יתרון זה מאפשר פרישת תשתית כבלים לרשת סיב-עד-הבית באזורים עירוניים צפופים. הכבלים מתוכננים לעמוד בתנאי חוץ קיצוניים הכוללים גם רוחות עזות.
כבלים סיב אופטיים ZP
כבלי מגשרים
כבלים קלים המכילים סיב אחד או שניים ומיועדים לייצור מגשרי סיבים. הסיבים בכבלים אלה מצופים בציפוי פלאסטי הדוק בקוטר נומינלי של 0.9 מ"מ. ציפוי זה מגן על הסיב עד למחבר האופטי ומאפשר ייצור מגשרים עמידים בתנאי שימוש מחמירים. הכבלים זמינים עם מגוון סוגי סיבים ומגוון צבעים.
כבלים סיב אופטיים חסיני אש
כבלים חסיני אש
תקשורת במקומות קריטיים, כאשר כשלון מערך התקשורת עלול להביא לאובדן חיים, חייבת להיות מבוססת על כבלים העמידים בתנאי שריפה עד פינוי האזור מיושביו. כבלים סיבאופטיים מתאימים במיוחד ליישומים קריטיים כאלה. הכבלים המתוארים כאן עברו בדיקות שרידות בתנאי שריפה במעבדות מוסמכות ונושאים תעודות בהתאם.
כבלים סיב אופטיים FL
FL: כבלי Flextube
Flextube היא טכנולוגיה שפותחה בחברת Draka להגנה על סיבים תוך כדי שימוש בצנוריות דקות וגמישות. הטכנולגיה מאפשרת לקבל את ההגנה הניתנת בדרך כלל על ידי צנוריות פלאסטיות (Loose Tube) עם המידה הקטנה והגמישות המאפיינת ציפוי הדוק (Tight Buffer). כבלי Flextube הם אם כך קלים, קטנים וגמישים אך יכולים להכיל מספר גדול מאד של סיבים. כבלי 720 סיב המבוססים על טכנולוגיה זו מהווים את תשתית התקשורת בפאריז ובמקומות אחרים באירופה.
כבלים סיב אופטיים SD
SD: כבלי Breakout - ציפוי הדוק
כבלים המהווים למעשה אגד של כבלים חד-סיביים (נקראים לעתים "מיני-כבלים"). הסיבים בכל הכבלים מצופים בציפוי פלאסטי הדוק בקוטר תקני של 0.9 מ"מ. הכבלים משמשים בעיקר להתקנות פנים, כאשר נדרשת חלוקת ה- "מיני-כבלים" למקומות שונים בשני קצוות הכבל. משום כך נקראים כבלים אלה "כבלי חלוקה" - Breakout Cables. מספר הסיבים בכבלים אלה מגיע עד 12.
אביזרים סיבאופטיים
מגוון אביזרים לתשתיות תקשורת מבוססות סיבים אופטיים. בין המוצרים מגשרים שונים, זנבונים, מחברים ומתאמים במגוון סוגים ועוד. האביזרים המתוארים כאן מיועדים בעיקר לתשתיות תקשורת משרדיות וחוות שרתים (Data Centers). אבזרים לתשתיות סיב-עד-הבית FTTH ניתן למצוא בתפריט "FTTH"
כבלי הארקה נושאי סיבים - OPGW
כבלי הארקה משמשים בתשתית חלוקת החשמל להארקת כבלי הכוח במקרה של פגיעות ברק או נזק אחר. מכיוון שכבלים אלה אינם נושאים זרם אלא לעתים רחוקות ואינם חמים מדי, ניתן להכניס לתוכם סיבים אופטיים. כבלי OPGW מהווים את תשתית התקשורת ארוכת הטווח של חברות אספקת חשמל בכל העולם. הכבלים עומדים הן בדרישות הנגזרות מהולכת הזרם החשמלי והן בדרישות תקשורת סיבאופטית
סיבים אופטיים
סיבים אופטיים להעברת מידע, בעיקר דיגיטאלי, למגוון רחב של יישומים. כל הסיבים מוגדרים בתקנים בינלאומיים. כל הסיבים המוצעים על ידי DCC הם מתוצרת Prysmian Group - יצרנית הסיבים האופטיים הגדולה בעולם. קיים מגוון של סיבי חד אופן (Single-mode) ורבי-אופנים (Multi-mode)
בניית אתרים  בניית אתרים
 


די סי סי – דוחובני כבלי תקשורת – פתרונות כבילה מתקדמים, ת.ד. 25008, רח' המשביר 17 חיפה 3125001,
טל. 04-881-8404, פקס 04-881-8405                   Copyright DCC Ltd ©